Główna  /  Wycieczki  /  Krajowe

Jarmar Bożonarodzeniowy w Sandomierzu

polska / sandomierz / sandomierz

Jarmar Bożonarodzeniowy w Sandomierzu

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Profil: jednodniowe, krajowe

Cena: na zapytanie

termin / Na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 23 6722040
  • kom. 508 456 701
  • kom. 501 340 160
Pon - Pt: 10.00 - 17.00

Opis:

Zapraszamy na jednodniową wycieczkę ze zwiedzaniem tajemniczych ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe oraz królewskiego miasta Sandomierz. Dodatkową atrakcją wyjazdu będzie udział w dorocznym, jednodniowym jarmarku świątecznym w Sandomierzu.

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe - miejsce tajemnicze i majestatyczne, mimo że lata świetności dawno ma już za sobą.

Pierwotna nazwa zamku to Krzysztopór – połączenie imienia Krzysztofa Ossolińskiego z nazwą herbu rodowego – została zmieniona na Krzyżtopór od krzyża i toporu zamieszczonych na bramie zamku.

Dzisiaj, zamek to imponujące ruiny kryjące w sobie lata historii, które można oglądać godzinami. Dodatkową atrakcją , oprócz historii opowiedzianej przez przewodnika, jest aplikacja, która pokazuje jak poszczególne zamkowe pomieszczenia wyglądały za czasów swojej świetności.

Sandomierz – tego królewskiego miast nikomu nie trzeba przedstawiać. Miasto położone na wzgórzu słynie z wyjątkowych zabytków pozostałych od czasów średniowiecznych, winnic, krzemienia pasiastego, a współcześnie zostało rozsławione przez słynnego serialowego księdza na rowerze.

Podczas wycieczki z przewodnikiem zobaczymy najciekawsze obiekty i usłyszymy związane z nimi historie. Po zwiedzaniu weźmiemy udział w jarmarku świątecznym organizowanym co roku w Sandomierzu. Na kolorowych stoiskach będzie można nabyć ręcznie robione ozdoby, prezenty, a także spróbować lokalnych przysmaków: serów, miodu i innych słodkości.

W cenie:

Transport autokarem, opiekę pilota i przewodnika, bilety wstępów, ubezpieczenie.

Uwagi:

Plan:

Jarmar Bożonarodzeniowy w Sandomierzu/1

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...